Macallan Concept Number 1-3 / Art, Music & David Carson
search
  • Macallan Concept Number 1-3 / Art, Music & David Carson

Macallan Concept Number 1-3 / Art, Music & David Carson

€3,000.00

Macallan Concept Number 1-3 / Art, Music & David Carson Dnes je to možno ťažko predstaviteľné, ale veľkú časť 20. storočia bol Macallan predovšetkým základným sladom v zmesiach. Až po poklese trhu v 80. rokoch sa liehovar rozhodol zamerať na svoju single malt značku. Náhodne sa to zhodovalo s vrcholom vlny nadšenia pre vysoko kvalitné produkty, ktoré liehovar licencoval Campbell, Hope & King a Gordon & MacPhail v 60. a 70. rokoch.

Quantity

  PAYMENT

Pay by transfer

  TRANSPORT

The shipping price depends on the country where you wish to deliver the bottle/s

  ARE YOU A COLLECTOR?

If you are interested and would like a consultation about the condition or the price.

Macallan Concept Number 1-3 / Art, Music & David Carson Dnes je to možno ťažko predstaviteľné, ale veľkú časť 20. storočia bol Macallan predovšetkým základným sladom v zmesiach. Až po poklese trhu v 80. rokoch sa liehovar rozhodol zamerať na svoju single malt značku. Náhodne sa to zhodovalo s vrcholom vlny nadšenia pre vysoko kvalitné produkty, ktoré liehovar licencoval Campbell, Hope & King a Gordon & MacPhail v 60. a 70. rokoch. Tie zostávajú jedny z najzberateľnejších na trhu. Zatiaľ čo celosvetový objem predaja single malt stále vedú susedia zo Speyside, Glenfiddich a Glenlivet, Macallan je ľahko najžiadanejší. V skutočnosti až natoľko, že v roku 2018 museli otvoriť úplne nový liehovar, majstrovské podzemné architektonické dielo na sídlisku Easter Elchies, ktoré sa môže pochváliť 36 destilačnými prístrojmi z medených nádob.

Macallan Concept 1 Art. Prvý zo série výročných vydaní a jeden zo záplavy výrazov, ktoré Macallan spustil v roku 2018. Škatuľa, inšpirovaná svetom surrealistického umenia, predstavuje šesť Macallanových pilierov pretvorených surrealistickou optikou.

Macallan Concept 2. Toto je druhá z troch whisky, ktorá bola vydaná na konci roka 2019 a vytvorená exkluzívne pre globálny maloobchodný predaj v oblasti cestovného ruchu, ktorá doplní koncepčnú sériu. Druhé vydanie oslavuje hudbu. Nápad na fľašu Music prišiel od výrobcu Macallan Whisky Steve Bremnera, ktorý cez deň mieša whisky a v noci mixuje hudbu ako DJ. Samotná whisky dozrievala v sudoch s korením po Sherry a potom v sudoch po bourbone. 

Macallan Concept 3. / David Carson Tretie a posledné vydanie zo série Concept. Vydané v polovici roku 2021, Concept Number 3 je výsledkom spolupráce medzi gigantom Speyside a revolučným súčasným grafickým dizajnérom Davidom Carsonom.

Macallan
2 Items

Data sheet

Producer
Macallan
Alcohol
40 %
Volume
0,7 l
Origin
Scotland
Region
Highlands
Related